• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Uhonorowali symboliczne groby policjantów zamordowanych przez sowietów

piątek, 28.05.2021 - 10:51

25 maja na oławskim cmentarzu przy ulicy Zwierzynieckiej, z inicjatywy oławskiej fundacji „Ku Korzeniom”, odbyła się uroczystość uhonorowania symbolicznych grobów policjantów polskich zamordowanych przez sowietów w ramach dramatu jaki rozegrał się na dawnych Kresach Wschodnich, po 17 września 1939 roku. Uhonorowani zostali: Wincenty Waldman, Jan Smółka, Franciszek Draguła, Jan Szuwart, Antoni Kamiński.

Kwiaty na symbolicznych grobach zamordowanych policjantów złożył p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata w asyście swojego zastępcy Tomasza Oleksyna.
Uroczystość odbyła się w ramach Projektu OCALAMY, realizowanego przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu.
fot. Jerzy Kamiński GP Wiadomości Oławskie