Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu astronomicznego “ASTROLABIUM”

W VI edycji ogólnopolskiego konkursu astronomicznego "Astrolabium” w kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej uczniowie marcinkowickiej placówki zajęli: I miejsce - Hubert Semenowicz, II m. - Milena Kadej, a VII m. - Iga Szczupak. Gratulujemy!

Głównym organizatorem konkursu “ASTROLABIUM” było Krakowskie Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cel konkursu to propagowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych, wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy liczą na to, że uczestnictwo w konkursie pozwoli młodzieży pogłębić dotychczasową wiedzę z astronomii, jak również wpłynąć na rozwój nowych pasji.

Konkurs „Astrolabium” składał się z dwóch etapów. Część pierwsza konkursu polegała na przeprowadzeniu doświadczeń, druga – to test finałowy, który polegał na rozwiązaniu zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Test finałowy odbył się 26 kwietnia br.

Informację o sukcesie swoich uczniów, nie kryjąc radości, przekazała nauczycielka Małgorzata Sojka-Choptiany, która na zakończenie dodała: -„Gratulujemy laureatom i życzymy astronomicznych sukcesów!”. My również przyłączamy się do tych oryginalnych życzeń. Sukces uczniów, to także sukces nauczyciela, także gratulujemy pani Małgorzacie.

na podstawie materiału SP Marcinkowice, fot. archiwum szkoły