Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu astronomicznego „ASTROLABIUM”
W VI edycji ogólnopolskiego konkursu astronomicznego "Astrolabium” w kategorii klasy 1-3 szkoły podstawowej uczniowie marcinkowickiej placówki zajęli: I miejsce - Hubert Semenowicz, II m. - Milena Kadej, a VII m. - Iga Szczupak. Gratulujemy!
Głównym organizatorem konkursu „ASTROLABIUM” było Krakowskie Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cel konkursu to propagowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych, wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy liczą na to, że uczestnictwo w konkursie pozwoli młodzieży pogłębić dotychczasową wiedzę z astronomii, jak również wpłynąć na rozwój nowych pasji.
Konkurs „Astrolabium” składał się z dwóch etapów. Część pierwsza konkursu polegała na przeprowadzeniu doświadczeń, druga – to test finałowy, który polegał na rozwiązaniu zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Test finałowy odbył się 26 kwietnia br.
Informację o sukcesie swoich uczniów, nie kryjąc radości, przekazała nauczycielka Małgorzata Sojka-Choptiany, która na zakończenie dodała: -„Gratulujemy laureatom i życzymy astronomicznych sukcesów!”. My również przyłączamy się do tych oryginalnych życzeń. Sukces uczniów, to także sukces nauczyciela, także gratulujemy pani Małgorzacie.
na podstawie materiału SP Marcinkowice, fot. archiwum szkoły
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej zakończona
wtorek, 09.06.2026 - 13:54 -
Czytaj dalej
Mikroretencja – przygotuj się na nabór wniosków
poniedziałek, 08.06.2026 - 14:46 -
Czytaj dalej
Wielkie emocje, sportowa rywalizacja i masa zabawy dla najmłodszych już niedługo!
poniedziałek, 08.06.2026 - 10:53