• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Uczniowie z SP Gać lubią pomagać

środa, 29.12.2021 - 08:55

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Lubańskiego w tym roku wzięli udział w różnych świątecznych akcjach charytatywnych, doświadczając, że pomoc słabszym, pokrzywdzonym, sprawia, że możemy naprawdę nazwać się ludźmi. Przekonali się, że pomaganie innym bez oczekiwania na policzalne korzyści sprawia, że każdy czuje się lepszy, bardziej wartościowy.

W szkole odbywała się zbiórka darów dla najbardziej potrzebującej społeczności lokalnej. Włączyliśmy się w akcję zbierania szalików, rękawiczek i czapek dla najuboższych, które przekazaliśmy do Caritasu przy Parafii Św. Piotra i Pawła w Oławie.

„Paczuszka dla Maluszka” była kolejną świąteczną akcja, podczas której zbieraliśmy pieluszki jednorazowe oraz artykuły chemii kosmetycznej dla dzieci, znajdujących się pod opieką Fundacji Małych Stópek.

W wszystkie akcje zaangażowało się wielu uczniów, niektórych jeszcze małych wiekiem, ale o ogromnym sercu. Wiemy, że jeden człowiek nie zmieni świata, ale pomagając sobie nawzajem może uda się nam zmienić świat chociaż jednego człowieka.

Koordynatorami tych akcji była Sylwia Kołodziej z szkolnym wolontariatem oraz Sylwia Piebiak z klasą drugą.

tekst i zdjęcia – SP Gać