• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Uczniowie SP Marcinkowice najlepsi w matematyce

czwartek, 05.04.2018 - 13:24

27 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbył się XI Gminny konkurs matematyczny pod hasłem „Matematyka w biznesie”.

Uczniowie rozwiązywali test i skomplikowane zadania matematyczne. Najlepiej poradzili sobie uczniowie SP Marcinkowice, zdobywając 54 punkty i wygrywając XI edycję konkursu. II miejsce wywalczyli uczniowie z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie – 49 pkt. Tylko o  jednej punkt mniej zdobyli uczniowie z SP Chwalibożyce – 48 pkt., zajmując ostatecznie III miejsce.  Tuż za podium – uczniowie SP Osiek z liczbą punktów 47.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach. W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny ze wszystkich ośmiu szkół podstawowych do których uczęszczają uczniowie z gminy Oława.

Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom oraz organizatorom.