Tuż przed świętami w Szkole Podstawowej w Gaci odbył się kiermasz świąteczny
Kiermasz rozpoczął się oficjalnym przywitaniem przez dyrektor szkoły Marię Pilch, która już na wstępie podziękowała wszystkim za zaangażowanie i obecność.
W trakcie spotkania można było kupić pyszne ciasta, pierogi oraz piękne ozdoby świąteczne wykonane przez naszych rodziców i pracowników szkoły. Oczywiście nie zabrakło występów artystycznych. Najmłodsze dzieci z przedszkola śpiewały uroczą świąteczną piosenkę, natomiast starszaki zaprezentowały przedstawienie związane z narodzinami Chrystusa. Po udanym występie dzieciaki miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach piernikowych.
W drugiej części na scenie pojawili się uczniowie klas 1- 3 w humorystycznym jasełkowym przedstawieniu pt. ” Zaginione rogi…”, następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu wszystkich klas starszych.
Nie lada niespodzianką okazały się występy naszych szkolnych instrumentalistów: Zofii Krawiec, Zofii Kownackiej, Antoniego Krawca oraz Macieja i Wojtka Pieróg. Dużą niespodzianką okazał się także występ nauczycieli i pracowników naszej szkoły i przedszkola, którzy sami ułożyli, a następnie wspólnie zaśpiewali pastorałkę pt. „Życzenia”.
Kiermasz cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Gaci jak i okolicznych wiosek. Cieszymy się, że udało się nam powrócić do tego wydarzenia. Jesteśmy bez wątpienia przekonani, że należy dążyć do tego, aby kiermasz utrzymał się jako coroczna tradycja, będąca okazją do miłych spotkań i integracji społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gaci.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego spotkania!!!
tekst i zdjęcia – SP Gać
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12