• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Turniej w warcaby

środa, 21.09.2022 - 08:40

W ubiegły piątek, tj. 16 września w Klubie Parnas SM Odra w Oławie odbyły się eliminacje gminne i powiatowe w warcaby 100-polowe. Frekwencja dopisała, w turnieju wzięło udział aż 70 zawodników z 8 szkół gminy Oława. Organizatorami turnieju byli: Szkolny Związek Sportowy Gminy Oława, UMLKS HETMAN SOBIESKI Gmina Oława oraz Klub PARNAS SM ODRA w Oławie.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: orlik (rocznik 2012 i młodsi), młodzik (rocznik 2009-2011) i junior młodszy (roczniki 2006-2008). Rozegrano 196 partii z czasem gry po 10 minut na rundę. Łącznie odnotowano 393 osobo-starty.

W kategorii najmłodszej – orlików, w grupie dziewcząt zwyciężyła Emilia Szymanek, tuż za nią znalazły się:  Dominika Standio i Jagoda Kanus. Wśród chłopców najlepszym okazał się Kacper Reczuch, II miejsce zajął Michał Filuba i III Jakub Hołyński. W grupie starszej – w młodzikach I miejsce wywalczyła Liliana Burtan, II – Julia Kanus, III – Lena Messyasz, wśród chłopców, pierwszy na podium – Jakub Boratyn, II – Dominik Dalecki, III – Mateusz Piwiński. W kategorii wiekowej – juniorzy młodsi wygrała Marlena Gąsiorowska, II – Karolina Ochyra, III – Patrycja Burtan. Wśród chłopców wygrał Konrad Kowal, tuż zanim na II miejscu uplasował się Artur Antonowicz, III m. zajął Bartłomiej Bajor. Gratulujemy!