• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Trwa drugi panel IX Oławskiej Konferencji Mediacyjnej

czwartek, 22.10.2020 - 12:34

W Klubie Skrzydlatych, w Ośrodku Kultury w Oławie, trwa IX Oławska Konferencja Mediacyjna pt "Relacje i mediacje w czasie kryzysu." Współorganizatorem wydarzenia jest m.in. Gmina Oława.

Od przywitania prelegentów i widzów konferencję rozpoczęła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Helena Masło oraz p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata. Następnie przystąpiono do pierwszego panelu, w którym poruszano takie tematy jak: kryzys w relacjach rodzinnych, miejscu pracy, biznesie, osoba w kryzysie emocjonalnym jako strona konfliktu, rozpad rodziny – mediacja rodzinna w czasie rozwodu, budowanie relacji i pomaganie w czasie pandemii, czego uczy nas pandemia z perspektywy edukatora.

Konferencja propaguje mediacje jako metody rozwiązywania sporów i konfliktów. Prelegenci: mediatorzy, sędziowie, radcy prawni, adwokaci, kuratorzy przekonują, że warto mediować, gdyż zawarcie kompromisu, czy ugody, jest zawsze korzystniejsze dla obydwu stron, niż wieloletni proces. Uczestnicy konferencji zwracają uwagę, że obecna sytuacja epidemiologiczna sprzyja konfliktom i kryzysom, czy to w rodzinie, czy w firmie. Jak to sobie radzić w kryzysie? – podpowiadają uczestnicy konferencji.

Obecnie trwa relacja on line, zapraszamy:

na komputerze: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=C6_19nzj-cM&app=desktop&fbclid=IwAR0zS_IAnhPcCjRTRreeEkTdr4vhFYkRBDr7fG0Qk3UUd5yBknRFGkh3g8U

Link na urządzenia mobilne: https://www.youtube.com/watch?v=C6_19nzj-cM