• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego

czwartek, 30.06.2022 - 13:47

W tegorocznej VI edycji innowacyjnego, ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy" Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach, reprezentowana przez Klub Naukowy "Edukacja kosmiczna" zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i otrzymała nagrodę pieniężną w kwocie 8 tys zł.

Od września 2021 do maja 2022 realizowano program edukacyjny Być jak Ignacy, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program skierowany był do szkół podstawowych. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Patronem Honorowym programu był Minister Edukacji i Nauki.

Do VI edycji konkursu przystąpiło 3000 kół naukowych, które przesłały ponad 2200 prac konkursowych.

Projekt polegał na wykonaniu 8 naukowych zadań z różnych ścisłych przedmiotów i odnalezieniu odpowiedzi na pytanie „Gdzie jest Ignacy?” Młodzi naukowcy podążali za tytułowym bohaterem – Ignacym Łukasiewiczem.

W tej edycji oprócz znakomitych naukowców historycznych uczestnicy mogli poznać także współczesnych badaczy, którzy chętnie podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą oraz opowiadali na czym polega praca naukowa.

Przygoda z Ignacym, to wspaniała nauka odkrywania! Udział w programie zachwyca uczniów, a sukces dodaje im skrzydeł! Wierzę w to, że każde dziecko w przyszłości znajdzie swój życiowy cel, tak jak Ignacy! Tę drogę należy tylko pokazać. – podsumowuje koordynator projektu Małgorzata Sojka-Choptiany.

tekst i zdjęcia – SP Marcinkowice

Zapraszamy do obejrzenia pracy konkursowej: https://drive.google.com/file/d/1Cvt4E_5PdECEVWWNT_2vMvyM-A1Zaa_G/view