• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Świętowali w SP Marcinkowice

piątek, 08.04.2022 - 13:19

21 marca to dla nas naprawdę wyjątkowa data. W Pierwszym Dniu Wiosny obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona. Jesteśmy szkołą, która ma wielu patronów. Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu jest już ponad 1000 osób z 45 krajów.

W tym roku świętowanie rozpoczęło się od spotkań w klasach, gdzie przypomniano uczniom ceremonię wręczania Orderu Uśmiechu i przybliżono sylwetki znanych laureatów tej nagrody. Następnie uczniowie wykonywali plakaty ilustrujące „Kawalerów” w różnych kategoriach, klasy 4 – plakat sportowca, klasy 5 – muzyka, klasy 6 – pisarza, klasy 7 – przywódcy duchowego,  a klasy 8 – aktora.

Około 9.00 wszyscy uczniowie klas IV –VIII przeszli korowodem do Lizawic na tamtejszy obiekt sportowy. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele i policjanci Komendy Policji w Oławie.

Na miejscu, na uczniów, czekało wiele atrakcji: konkurs na najsmaczniejszą i najbardziej oryginalną potrawę, wiosenny turniej sportowy, konkurs na najciekawsze bajkowe przebranie, zabawy, tańce oraz kiełbaski z grilla.

Uczniowie klas I-III pozostali w tym dniu w szkole i  świętowali ze swoimi wychowawcami. Najpierw przygotowali zdrowe śniadania i sałatki owocowe, potem wykonali kolorowe plakaty i transparenty, z którymi udali się na pochód. Radosnymi okrzykami „przepędzili” ZIMĘ i powitali WIOSNĘ.

W tym dniu wszyscy uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale  z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta – Rodzicom,  Radzie Rodziców, Sołtysowi miejscowości Lizawice, Policjantom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły. Dziękujemy również za obecność podczas naszego świętowania Panu Stanisławowi Górce – Dyrektorowi Gminnego Zespołu Oświaty w Oławie.

Dyrekcja i organizatorzy

 

Zobaczcie ciekawą relację ze święta szkoły:

https://www.canva.com/design/DAE74BDUb3k/5UEez-OTdsOXn4YvME2hVg/view?utm_content=DAE74BDUb3k&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink