• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Święto Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach

poniedziałek, 27.03.2023 - 09:11

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach świętowali nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale przede wszystkim Dzień Patrona Szkoły. Rok 2023 to 55 rocznica przyznania pierwszego Orderu Uśmiechu, ale to również 15 rocznica nadania tego zaszczytnego imienia naszej szkole.

Chcąc uczcić te wyjątkowe wydarzenie  uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zebrali się pod pomnikiem Jana Pawła II, aby oficjalnie rozpocząć świętowanie oraz złożyć wiązankę w hołdzie  jednemu z patronów naszej szkoły.

Następnie świętowanie  przeniosło się do klas, gdzie uczniowie zmagali się z licznymi zadaniami.  Efekty tych prac zostały zaprezentowane podczas wspólnego spotkania na sali gimnastycznej. W atmosferze miłej zabawy, uczniowie  stworzyli żywy pociąg wypełniony Kawalerami Orderu Uśmiechu. Każda klasa przedstawiła sylwetkę jednego z nich oraz wykonała wagon z wartościami, które reprezentował dany Kawaler.

Na pamiątkę tego święta powstał również niecodzienny wiersz stworzony przez uczniów klas starszych.  Młodzież dopisała własną zwrotkę do wiersza, który powstał  z okazji 50 rocznicy przyznania orderu.

 

„Bohaterowie Orderu Uśmiechu”

4a
Każda buźka uśmiechnięta
jak słoneczne niebo!
Każdy słońca promień
Zbliży cię do niego!

4b
Każdy dorosły marzy o takim orderze!
Człowieku postaraj się szczerze!
A większość dzieci cię wybierze.
To wyróżnienie to kwiat na honorze.

5a
Uśmiechu order, dam ci ten order
To wyjątkowe odznaczenie honorowe
Pomaga na każdą chorobę.
W każdy dzień, czy słońce , czy deszcz
Otrzymać ten order to najlepsza rzecz!

5b
Otylia order dostała
Bo dzieci uznały, że zasługiwała.
Nie dostała go za pływanie,
Lecz za dzieci miłe traktowanie.

6a
15 lat minęło już
A w naszej szkole jest nowy stróż.
Kawalerowie jak żadni inni
Jedynie uśmiech są dziecku winni.

6b
W Marcinkowicach
Choć nie jest miejsko, lecz sielsko
To najważniejsze zawsze  jest dziecko.

8a
Wszystkie dzieci na tym świecie
Chcą być wesołe – dobrze wiecie.
Więc gdy order do nich przychodzi
Wszystkie zmartwienia im łagodzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta oraz gościom, którzy uświetnili je swoją obecnością, pani Helenie Masło – sekretarz gminy Oława, panu Stanisławowi Górce – dyrektorowi Gminnego Zespołu Oświaty w Oławie, ks. proboszczowi Bartłomiejowi Błońskiemu, panu Andrzejowi Wesołowskiemu – radnemu  Gminy Oława oraz  panu Tomaszowi Solnicy – sołtysowi Marcinkowic.

Dyrekcja i organizatorzy