Sukces uczniów z SP Marcinkowice w XV Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych ,,Świetlik”
Konkurs został przeprowadzony 8 marca br., w maju organizatorzy konkursu ogłosili wyniki klasyfikacji ogólnopolskiej. - "Miło nam poinformować, iż w gronie uczestników biorących udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” nagrodzeni zostali uczniowie: Hubert Semenowicz - z kl. 3 A - II miejsce, tytuł laureata i Milena Kadej z kl. 3 A – wyróżnienie” – z radością poinformowała nas nauczycielka z marcinkowickiej placówki Małgorzata Sojka-Choptiany. Gratulujemy!
Konkurs popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych, ukazuje przedmioty przyrodnicze jako ciekawe, fascynujące źródło wiedzy o świecie, dostępne dla każdego. Nowatorska formuła konkursu polegająca na tym, że w ramach przygotowań uczniowie wykonują podczas zajęć pozalekcyjnych doświadczenia opracowane przez Zespół Merytoryczny Świetlika, uświadamia uczniom, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Doświadczenia przeprowadzane w niewielkiej grupie pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu, uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności.
W ramach konkursu uczniowie pisali również test wiedzy ogólnoprzyrodniczej i związanej z wykonanymi eksperymentami. Formuła testu nastawiona jest na pokazanie uczniom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.
fot. SP Marcinkowice
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Uwaga – Harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Oława na lipiec i sierpień
środa, 03.06.2026 - 16:41 -
Czytaj dalej
Nadleśnictwo Oława wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu na części terenu Leśnictwa Bystrzyca
środa, 03.06.2026 - 15:46 -
Czytaj dalej
Od 4 do 7 czerwca Koło Łowieckie SZARAK Jelcz-Laskowice organizuje polowania dewizowe
środa, 03.06.2026 - 15:32