Sukces przedsiębiorczych uczniów ze SP w Bystrzycy – podsumowanie projektu „Dni Przedsiębiorczości”

wtorek, 17.04.2018 - 10:12

Uczniowie klasy II a gimnazjum zostali zwycięzcami Quizu Przedsiębiorczości, który był zwieńczeniem działań w ramach Dni Przedsiębiorczości zorganizowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Oławie.

Julia Figiel, Sylwia Góraj, Patrycja Znamirowska, Wiktor Buczak oraz Adrian Kutyła to wygrani w wielkich zmaganiach w konkursie o tematyce zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. 5 kwietnia br. w Oławie cztery szkoły rywalizowały o zaszczytny tytuł laureatów. Bystrzyccy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i zaangażowaniem, a wcześniej bardzo sumiennie przygotowywali się do tej chwili.

W marcu klasa IIa pod opieką pani Ilony Czernik i Anny Mality-Bień odwiedziła następujące instytucje: Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy oraz placówkę miejscowego banku. Pracownicy wdrożyli przyszłych konkursowiczów w specyfikę pracy i zadania tychże instytucji, zapoznali ich z formami wsparcia i monitoringu przedsiębiorców w naszym powiecie. Uczniowie przyswoili sobie obowiązujące przepisy i wymagania, dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej, możliwości uzyskania wsparcia dofinansowania i ulg.
Następnie przeprowadzono eliminacje szkolne w dwóch etapach. „Młodzi przedsiębiorcy” zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i dzielnie walczyli o stanowisko reprezentantów naszej szkoły w konkursie, który zwyciężyli.

To była niesamowita przygoda, która wykształtowała zainteresowania i postawy przedsiębiorcze, wpłynęła na samocenę własnych umiejętności i niewątpliwie będzie miała ogromny wpływ na późniejsze decyzje edukacyjno- zawodowe naszych uczniów.

A.Malita-Bień
fot. archiwum SP Bystrzyca