• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Sto lat pani Marianny

wtorek, 16.11.2021 - 15:24

Dzisiaj mieliśmy wspaniałą okazję złożyć życzenia pani Mariannie Lipińskiej z Sobociska, z okazji 100 urodzin. Pani Marianna urodziła się 11 listopada, w piękną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

P.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata, w liście skierowanym do Solenizantki złożył życzenia w imieniu władz samorządowych i mieszkańców gminy – zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Życzę by otaczała Panią życzliwość i troska najbliższych, a każdy dzień był okazją do uśmiechu i zadowolenia. Wręczył kosz kwiatów oraz słodkości. Wspólnie z najbliższą rodziną odśpiewaliśmy 200-lat, wypiliśmy symboliczną lampkę szampana za zdrowie solenizantki i skosztowaliśmy pysznego tortu truskawkowego. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz sympatyczną i przyjacielską atmosferę.

Pani Marianna jest mieszkanką Sobociska od czasów wojny. Obecnie mieszka u córki w Kotowicach. W wieku 17 lat została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec. To tam poznała przyszłego męża i urodziła pierwszego syna. Po powrocie do Polski zamieszkała z rodziną w Sobocisku. Małżeństwo Państwa Lipińskich zaowocowało: 6 dzieci, 16 wnukami, 13 prawnukami oraz 4 praprawnukami.

Jeszcze raz życzymy pani Mariannie dużo zdrówka!