Sto lat pani Marianny
Dzisiaj mieliśmy wspaniałą okazję złożyć życzenia pani Mariannie Lipińskiej z Sobociska, z okazji 100 urodzin. Pani Marianna urodziła się 11 listopada, w piękną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
P.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata, w liście skierowanym do Solenizantki złożył życzenia w imieniu władz samorządowych i mieszkańców gminy – zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Życzę by otaczała Panią życzliwość i troska najbliższych, a każdy dzień był okazją do uśmiechu i zadowolenia. Wręczył kosz kwiatów oraz słodkości. Wspólnie z najbliższą rodziną odśpiewaliśmy 200-lat, wypiliśmy symboliczną lampkę szampana za zdrowie solenizantki i skosztowaliśmy pysznego tortu truskawkowego. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz sympatyczną i przyjacielską atmosferę.
Pani Marianna jest mieszkanką Sobociska od czasów wojny. Obecnie mieszka u córki w Kotowicach. W wieku 17 lat została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec. To tam poznała przyszłego męża i urodziła pierwszego syna. Po powrocie do Polski zamieszkała z rodziną w Sobocisku. Małżeństwo Państwa Lipińskich zaowocowało: 6 dzieci, 16 wnukami, 13 prawnukami oraz 4 praprawnukami.
Jeszcze raz życzymy pani Mariannie dużo zdrówka!
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej zakończona
wtorek, 09.06.2026 - 13:54 -
Czytaj dalej
Mikroretencja – przygotuj się na nabór wniosków
poniedziałek, 08.06.2026 - 14:46 -
Czytaj dalej
Wielkie emocje, sportowa rywalizacja i masa zabawy dla najmłodszych już niedługo!
poniedziałek, 08.06.2026 - 10:53