Sprzęt ratowniczy i medyczny przekazany gminnym jednostkom OSP

środa, 04.07.2018 - 13:10

Dzisiaj przed południem, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbyło się spotkanie, podczas którego zastępca wójta Teresa Jurijków-Górska oraz komendant gminnego Związku OSP asp. sztab. Tadeusz Frysztak przekazali jednostkom OSP gminy Oława sprzęt medyczny i ratowniczy.

Powyższy sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Wartość otrzymanej przez Gminę Oława dotacji wynosi 36,7 tys. zł, co stanowi 99% kosztów. Wkład własny gminy w wysokości 1% to zaledwie 370 zł.

Z pozyskanych środków zostały zakupione m.in. defibrylatory AED Philips dla jednostek z Bystrzycy i Osieka; zestawy ratownicze PSP R-1 (torba, deska, szyny) dla druhów z Osieka i Siecieborowic. Podczas spotkania jednostka OSP z Siedlec otrzymała zestaw do cięcia i wyważania pedałów samochodowych, a druhowie z Bolechowa, Siedlec i Sobociska – deski ortopedyczne oraz, za wyjątkiem siedleckiej jednostki, zestawy szyn z kamerami. Teraz sprzęt trafił na wyposażenie jednostek OSP i będzie służył gminnym druhom podczas ratowania mienia i życia poszkodowanym.