• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Spotkanie z dyrektorami szkół

środa, 14.10.2020 - 13:12

Dzisiaj przed południem w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Oława odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych dyrektorów i zastępców dyrektorów gminnych placówek oświatowych przywitał zastępca wójta Tomasz Oleksyn razem z dyrektorem Gminnego Zespołu Oświaty Stanisławem Górką i sekretarz gminy Marią Bożeną Polakowską.

Następnie zastępca wójta wręczył przybyłym pisma gratulacyjne, w których złożone zostały podziękowanie za dobrą współpracę, a przede wszystkim sprawne zarządzanie placówkami w trudnym dla wszystkich okresie epidemii. W listach czytam m.in.– „…W czasie wakacji wszyscy mieliśmy cichą nadzieję, że nowy rok szkolny 2020/2021 przywróci normalność. Niestety tak się nie stało. Znowu dyrekcja szkoły, kadra pedagogiczna i uczniowie musieli podjąć nowe wyzwanie, tym razem organizację nauki stacjonarnej w wielkim reżimie sanitarnym. Zdajemy sobie sprawę, że trudno pogodzić wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego i dramatyczne przekazy medialne, z potrzebą zapewnienia stabilnych i bezpiecznych warunków nauki. Macie Państwo swoje rozterki, wątpliwości, lęki. Po półtora miesiąca trwania nauki, mogę jednak stwierdzić z całą stanowczością, że stanęliście Państwo na wysokości zadania.” Zastępca wójta złożył także życzenia „siły i wytrwałości, a przede wszystkim zdrowia, bo to ono w obecnej sytuacji jest najważniejsze”. Specjalne podziękowanie zastępca wójta skierował do dyrektora GZO Stanisława Górki, za nieopisaną pomoc organizacyjną.

Przybyli goście otrzymali, oprócz wspomnianych listów gratulacyjnych, także upominki od gminy, a od zastępcy wójta Tomasza Oleksyna – pamiątkowe wieczne pióro. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze.