• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

SP Marcinkowice ponownie bierze udział w Programie edukacyjnym „Być jak Ignacy”

poniedziałek, 23.11.2020 - 13:33

Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w roku szkolnym 2020/2021 ponownie bierze udział w Programie edukacyjnym “Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Patronem honorowym Konkursu jest Minister Edukacji Narodowej, a patronem naukowym Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk.

Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zdobyła tytuł Naukowej Szkoły Ignacego.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.

V edycja Programu „Być jak Ignacy”– Nauka to przyszłość! będzie dotyczyła takiej tematyki jak: energia, ekologia, transport oraz nowe technologie. Koło naukowe ,,Edukacja kosmiczna” pozna kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

tekst i zdjęcie – SP Marcinkowice