Semestralne podsumowanie pracy dydaktyczno-wychowawczej w SP Bystrzyca

środa, 14.03.2018 - 15:02

Wrzesień 2017 w bystrzyckiej podstawówce powitał społeczność szkolną remontem, który jednak nie zakłócił pracy dydaktyczno- wychowawczej, pozwalając nauczycielom i uczniom w pełni realizować cele i zadania w nowym roku szkolnym. Rzucono się w wir pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Wszystkimi osiągnięciami edukacyjnymi, a także efektami remontu i termomodernizacji szkoły postanowiono się pochwalić na uroczystości podsumowującej I semestr 2017/2018.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości: wójta gminy Oława- Jana Kownackiego, zastępcę wójta – Teresy Jurijków- Górskiej, radnych Gminy Oława: Tomasza Niewodniczańskiego, Mariusza Michałowskiego i Pawła Bubały, Nadleśniczego Nadleśnictwa Oława- Tomasza Dziergasa, dyrektora Szkoły –Artura Szpinety, wicedyrektor- pani Ilony Czernik, rodziców, krewnych, grona pedagogicznego i uczniów.

Na początku pan dyrektor podziękował wójtowi – Janowi Kownackiemu i zastępcy wójta – Teresie Jurijków-Górskiej za ogromne zaangażowanie w remont i doposażenie szkoły. Wspólne działania dyrekcji szkoły i władz gminy spowodowały, że nasza placówka nabrała nowego wyglądu. Podziękowania skierowane zostały również do nadleśniczego Tomasza Dziergasa za owocną współpracę i finansowe wsparcie różnorodnych działań szkoły.

W dalszej części spotkanie przybrało charakter serwisu informacyjnego, podczas którego w telegraficznym skrócie prezenterzy: Marysia Masło i Andrzej Jaśkiewicz- trzecioklasiści gimnazjum – przedstawili wydarzenia z życia szkolnego, podając do wiadomości różne działania uczniów w I semestrze. Wspomniano o projektach edukacyjnych, programach profilaktycznych, realizowanych w szkole. Przedstawiono listę konkursów, w których brała udział społeczność bystrzyckiej podstawówki i gimnazjum; wspomniano o organizacji wyborów do samorządu uczniowskiego, poprzedzonych kampanią wyborczą, przebiegu i celu warsztatów i kiermaszu bożonarodzeniowego, o uczczeniu ważnych świąt, m.in. Dnia Edukacji Narodowej, Święta Niepodległości, Europejskiego Dnia Języków, Światowego Dnia Kropki, Tygodnia Przedsiębiorczości, Dnia Patrona. Przedstawienie listy wydarzeń z życia szkoły i efektów było wzmacniane prezentacją multimedialną, a także przeplatane pięknymi, pełnymi wzruszeń artystycznymi występami uczniowskimi.

Swoje zdolności gry na flecie zaprezentowała Michalina Dziurzyńska, uczestniczka powiatowego konkursu ,,Jutro powiesz kim będziesz, a dziś pokaż swoje umiejętności”. Marcelina Touchmann pochwaliła się swoim wokalem, a Adrian Burtan recytacją, wygłaszając utwór Juliana Tuwima.

W trakcie omawiania indywidualnych osiągnięć dydaktycznych wymieniono nazwiska uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie, gratulowano uczniom i rodzicom, przedstawiono osiągnięcia poszczególnych klas, a także wręczono dyplomy osobom ze stuprocentową frekwencją w I semestrze. Na koniec spotkania wicedyrektor zaprosiła gości na słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli.

Beata Lasota
Zdjęcia- Tomasz Niewodniczański