• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Samorządy podpisały porozumienie współpracy

piątek, 10.05.2019 - 13:41

8 maja w Urzędzie Gminy Domaniów przedstawiciele samorządów powiatu oławskiego podpisali list intencyjny w sprawie współpracy.

Na mocy dokumentu została podjęta decyzja o utworzeniu Samorządowego Komitetu Strategicznego Powiatu Oławskiego, a także określono cele strategiczne, m.in. budowa mostu na rzekach Odra i Oława, współpracę w zakresie komunikacji publicznej, międzygminnej, kolejowej; rozwój infrastruktury drogowej, rowerowej, wspólna polityka senioralna i „Karty Dużej Rodziny”, szkolnictwa zawodowego, profilaktyki zdrowotnej, wsparcia osób niepełnosprawnych, gospodarki niskoemisyjnej i ochrony przyrody, budowy schroniska dla zwierząt, a także wspólna oferta kulturalna.

Fot. ze strony: olawa.info, olawa24.pl