Samochód ratowniczo-gaśniczy przekazany druhom OSP Owczary

poniedziałek, 27.08.2018 - 14:59

W części oficjalnej Dożynek Gminy Oława, które odbyły się w minioną sobotę, owczarskim druhom został przekazany samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo.

Samochód jest fabrycznie nowy, posiada napęd 4×4, wyposażony jest w sprzęt do ograniczenia sfer skażeń chemiczno-ekologicznych. Samochód został zakupiony ze środków z budżetu: gminy Oława prawie 346 tys. zł oraz: Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu (244 tys. zł), Narodowego Fundusz Ochrony Środowisk (100 tys. zł), Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska (80 tys. zł) i Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego (20 tys. zł.)

Wkrótce rozpocznie się przebudowa remizy OSP w Owczarach. Gmina Oława wyłoniła w postępowaniu przetargowym wykonawcę remontu wraz z przebudową remizy. Zakład Remontowo Budowlany Bartosza Windysza zrealizuje inwestycję za około 330 tys. zł.

Zarząd oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Owczarach bardzo dziękują za zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego:
wójtowi gminy Oława Janowi Kownackiemu, zastępcy wójta Teresie Jurijków-Górskiej, skarbnik Danucie Król, przewodniczącej Rady Gminy Oława Mirosławie Księżopolskiej oraz Radzie Gminy Oława, Komendantowi Powiatowemu PSP w Oławie kpt. Bartłomiejowi Marcinów, Komendantowi Gminnemu OSP gminy Oława druhowi Tadeuszowi Frysztakowi, prezesowi Zarządu Gminy Związku OSP RP druhowi Mariuszowi Madejskiemu, pracownikom Referatu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Gminy Oława, którzy pomagali w przygotowaniu dokumentacji oraz pozyskaniu środków na zakup nowego samochodu, a w szczególności: kierownikowi Referatu – Michałowi Wołowiczowi,  Malwinie Burdziakowskiej oraz Zdzisławowi Węgrzynowi.

W imieniu własnym pragnę podziękować za wspólną pracę skarbnikowi OSP w Owczarach Jackowi Łagodzińskiemu, naczelnikowi Marianowi Czarneckiemu oraz druhom: Krzysztofowi Czarneckiemu, duchowi Arturowi Pustelnik i Mateuszowi Haczkiewicz.

– dziękuję prezes OSP Owczary Stanisław Druszcz