• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Ruszyła II edycja ogólnopolskiego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich – Natura od kuchni

poniedziałek, 13.03.2023 - 15:15

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, ze wystartowała II edycja ogólnopolskiego konkursu Lasów Państwowych skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Natura od kuchni”. Konkurs promujący zdrową żywność z polskich lasów.

Wnioski można składać w formie elektronicznej do dnia 30 września 2023 r.

Wszystkie niezbędne informacje – regulamin, przebieg i wyniki konkursu – będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.

Koła Gospodyń Wiejskich mogą w ramach konkursu zgłaszać projekty promujące zdrowy styl życia i produkty z lasu (grzyby, jagody, dziczyznę) – przykładowo warsztaty, stoiska, wystawy czy konkursy kulinarne.

Mogą to być np. organizacja stoiska popularyzującego dary lasu albo przeprowadzenie warsztatów, czy konkursu kulinarnego. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności.

Laureaci otrzymają granty na realizację projektu w wysokości do 10 tys. zł. „Natura od kuchni” to jeden z programów, który przyczynia się do realizacji społecznej funkcji lasów i wspiera lokalną społeczność.