• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Rozpoczęła się przebudowa remizy w Sobocisku

czwartek, 10.12.2020 - 13:15

Wykonawca rozpoczął prace związane z przebudową remizy OSP w Sobocisku. Obecnie prowadzone są roboty ziemne - wykopy pod fundamenty.

Wyłoniona w postępowaniu przetargowym Firma Usługowo-Handlowa STANDBUD z Brzeska w ramach zadania przebuduje i rozbuduje także przyległą do remizy byłą kuźnię, która będzie przeznaczona na salę spotkań Rady Sołeckiej Sobociska. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec września przyszłego roku.

Przebudowana remiza, po gruntownym remoncie, będzie miała powierzchnię 274,60 m2. Zakres prac obejmuje m.in.: roboty rozbiórkowe, murarskie, wykonanie połaci dachowej, posadzek, stolarkę okienną, instalacje wewnętrzną, wykonanie ścianek działowych, roboty tynkarskie i malarskie, a także tzw. „biały montaż” urządzeń sanitarnych i elektrycznych. Wykonawca zagospodaruje także teren przy remizie wraz z wybudowaniem miejsca postojowego i chodników oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

fot. Łukasz Ostropolski