• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Rozczytani uczniowie z SP Gać

piątek, 14.06.2019 - 09:59

7 czerwca, dokładnie o godzinie 10:00 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gaci wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „Jak nie czytam, jak czytam”.

Dzieci wcześniej zostały poinformowane o wydarzeniu, każdy miał przynieść swoją ulubioną książkę. Impreza odbyła się na podwórku szkolnym, na trawie, pod dębem. Pani bibliotekarka odliczyła czas i wszyscy na słowo start rozpoczęli czytanie, nawet nauczyciele obecni na wydarzeniu przygotowali dla siebie pozycje książkowe. Dzieci najmłodsze z zerówki, nieumiejące jeszcze dobrze czytać, z wielkim zaciekawieniem oglądały obrazki w książeczkach i próbowały składać pierwsze litery. Dominującą lekturą był Harry Potter oraz książki o przyrodzie i wiersze. Następnie wszyscy uczniowie na placu przed szkołą ustawili się w litery nazwy miejscowości, w której znajduje się szkoła.

Uczniowie mile spędzili ten czas. Było to dla nich nowe doświadczenie, ponieważ jak mówili nie wyobrażali sobie tylu uczniów jednocześnie czytających różne książki. Głównym celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, rozrywką, wolnym czasem spędzonym w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja miała zachęcić przede wszystkim tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek.

Tekst i zdjęcia – SP Gać