• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Razem bezpieczniej

poniedziałek, 22.02.2021 - 12:51

Gmina Oława kolejny raz wsparła akcję organizowaną przez Oława998, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

W poprzednich edycjach organizatorzy przekazywali mieszkańcom m.in. czujki czadu oraz elementy odblaskowe, a także przeprowadzili kampanię przeciwko wypalaniu traw. W tegorocznej edycji przekazali breloczki życia zawierające maseczkę do RKO oraz rękawice ochronne. Dodatkowo, dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego, odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla chętnych kierowców taksówek. W szkoleniu wzięli także wytypowani pracownicy Urzędu Gminy Oława i pracownicy pozostałych partnerów akcji. Szkolenie prowadzili ratownicy medyczni z dolnośląskiego oddziału DOPR.

Akcję wsparli, oprócz Gminy Oława: Starostwo Powiatowe w Oławie, Mobile Climate Control, Czasnaauto – Serwis Samochodowym, Ochotnicza Straż Pożarna w Minkowicach Oławskich

fot. Oława998, Starostwo Powiatowe w Oławie