• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Oj działo się w przedszkolu w Gaci

piątek, 15.03.2019 - 13:20

Przedszkolaki z Gaci miały niecodziennych gości: gołębie i najmniejsza świnkę świata. A karnawał żegnały wspaniałą zabawą, ucząc się przy tym zasad ruchu drogowego.

Dzieci bardzo lubią zwierzęta i ptaki, w przedszkolu w Gaci dzieci uczyły się o potrzebach ptaszków zwłaszcza zimą. Podsumowaniem zajęć było spotkanie z żywymi gołębiami którymi opiekuje się Pan Grzegorz Nieczaj. Ptaki trafiły do niego z różnymi urazami np. złamane skrzydełko. Mieliśmy również okazję oglądać najmniejsze gołębie świata, które niedawno się wykluły. Przez całą zimę dzieci opiekowały się ptaszkami systematycznie uzupełniając karmę w karmniku.
Przedszkolaki odwiedziła również najmniejsza świnka, która niedawno zamieszkała u pani Beaty i pana Grzegorza. Dzieci miały okazję poznać zwierzątko i jej potrzeby. W przedszkolu bardzo jej się spodobało, bo chętnie bawiła się z dziećmi. Dziękujemy za interesujące zajęcia.

 

Żegnamy Karnawał

Jak karnawał to bal i tańce przebierańce. Przedszkolaki w tłusty czwartek żegnały karnawał tańcząc i śpiewając nie tylko hity przedszkolne. Na bal przybyła drużyna strażaków ( Maciek i Alan) a porządku pilnowali dwaj policjanci ( Wojtuś i Mateuszek ). W tym dniu  nasze księżniczki oraz wszyscy goście  czuli się bardzo bezpiecznie. Podczas balu dzieci miały okazję również poznać i utrwalić zasady ruchu drogowego z firmą Autoliv bawiąc się przy tym doskonale na hali sportowej, która w tym dniu zamieniła się w miasteczko ruchu drogowego. Po tańcach dzieci nabierały sił zajadając pyszny obiadek przygotowany przez nasze Panie kucharki, dziękujemy .  Zapraszamy do galerii

tekst i zdjęcia – Przedszkole w Gaci