• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Przebudowa remizy w Sobocisku na finiszu

czwartek, 10.06.2021 - 13:31

Wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Usługowo – Handlowa STANBUD zakończyła prace remontowe wewnątrz remizy, dobiega również końca zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Rozpoczęto przygotowanie inwestycji do odbioru budowlanego przez odpowiednie służby.

Inwestycja polegała na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku remizy, wraz ze zmianą sposobu użytkowania przyległego budynku byłej kuźni na salę spotkań i konferencyjną. Siedziba sobociskich druhów została odnowiona, wykonano nowe instalacje, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, wykonano nową konstrukcję dachową, położono dachówkę. Gruntownie wyremontowano wnętrze budynku, nowe tynki, nowe podłogi, nowe sanitariaty. Odrestaurowano piękne, ozdobne drzwi z okuciami po byłej kuźni, które nadają wnętrzu oryginalny i niepowtarzalny wygląd.

Przypomnijmy, że zadanie realizowane jest przy wsparciu środków finansowych w wysokości ponad 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Całkowita wartość inwestycji to około 1,7 mln zł.