• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Ponad 25 tysięcy na usuwanie azbestu

środa, 12.09.2018 - 14:12

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał gminie Oława dotację w wysokości ponad 25 tys. zł na „Realizację programu usuwania azbestu z terenu gminy Oława”. Kwota ta stanowi 85% kosztów kwalifikowanych zadania, którego łączny koszt wynosi prawie 30 tys. zł.

Podstawą do uzyskania dofinansowania zadania było złożenie przez gminę Oława stosownego wniosku o dofinansowanie, który został rozpatrzony przez Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu i Uchwałą Zarządu WFOŚiGW nr 197/2018 z dnia 15.03.2018r. zostało przyznane gminie Oława dofinansowanie w formie dotacji. Zadanie dofinansowane w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW pt.: „SYSTEM – wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Podjęcie przez Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu niniejszej uchwały umożliwiło gminie rozpoczęcie procedury związanej zarówno z wyłonieniem wykonawcy jak i realizacją w roku 2018 przedmiotowego zadania.

Bieżący rok jest kolejnym rokiem, w którym gmina Oława pozyskuje środki finansowe na usuwanie wyrobów azbestowych z nieruchomości położonych na swoim terenie.  W ramach zadania w roku 2018 oczyszczono z wyrobów azbestowych 24 obiekty na 22 nieruchomościach położonych na terenie gminy Oława. W trakcie realizacji zadania właściciele 5 posesji zrezygnowali z usunięcia w tym okresie azbestu przesuwając jego termin na następne lata. Łącznie w ramach zadania usunięto z terenu gminy Oława łącznie 61,720Mg wyrobów azbestowych głównie w postaci płyt falistych stanowiących pokrycia dachowe wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych.

Zdzisław Węgrzyn
fot. „EKO-MIX” Konstanty Spurek, Wrocław

Polityka prywatności

Zanim Państwo klikną przycisk: „Zamknij” prosimy o przeczytanie poniżej wiadomości. Przekazujemy Państwu informację o tzw. plikach cookies oraz prosimy o Państwa dobrowolną zgodę na przetwarzanie przez Gminę Oława danych:

 

Zgoda na przetwarzanie danych:

Informujemy, że administratorem danych jest Gmina Oława, z siedzibą pl. marsz. Józefa Piłsudskiego 28, 55-200 Oława, nr NIP 912-17-15-754, tel. 71 313-30-44, email: sekretariat@gminaolawa.pl. Dane osobowe zbierane są przez Gminę Oława wyłącznie w celu korzystania z serwisu i nie będą udostępniane, użyczane czy też sprzedawane podmiotom trzecim.


Pliki cookies:

To małe pliki tekstowe przechowywane na Państwa urządzeniu (np. komputerze, tablecie lub telefonie), powszechnie stosowane do usprawniania działania i zwiększania wydajności serwisów internetowych. Jest to możliwe dzięki temu, że serwisy mogą odczytywać i zapisywać te pliki, co pozwala im na rozpoznanie Państwa urządzenia i zapamiętanie ważnych informacji, które umożliwiają Państwu wygodniejsze korzystanie z nich.

W dowolnym momencie możecie Państwo wyłączyć pliki cookies. Wystarczy, że wybiorą Państwo odpowiednie ustawienie w swojej przeglądarce na komputerze lub urządzeniu mobilnym, które pozwala zablokować akceptowanie plików cookies lub podobnych technologii. Więcej informacji odnośnie sposobu w jaki powinni Państwo skonfigurować swoją przeglądarkę do korzystania z plików cookies w wybrany sposób znajdziecie Państwo na stronie dostawcy przeglądarki.