Policjanci odznaczeni, nagrody od gminy wręczone

Wczoraj pod pomnikiem Losów Ojczyzny w Oławie odbyła się uroczystość z okazji przypadającego na 24 lipca Święta Policji.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów przed pomnikiem Losów Ojczyzny, następnie wręczono awanse na wyższe stopnie policyjne przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a przedstawiciele lokalnych samorządów przekazali nagrody finansowe oraz listy gratulacyjne dla funkcjonariuszy.

Wójt gminy Oława Artur Piotrowski w asyście przewodniczącego Rady Gminy Oława Mariusza Michałowskiego wręczyli nagrody przyznane przez gminę: st. asp. Marcinowi Koziołowi, asp. szt. Stanisławowi Warchołowi, asp. szt. Pawłowi Podgórskiemu oraz sierż. Mateuszowi Kusiowi.

W listach gratulacyjnych skierowanych do wyróżnionych funkcjonariuszy czytamy: – Doceniając trud codziennej służby, Gmina Oława przyznała nagrody finansowe wskazanym przez Komendanta Powiatowego Policji w Oławie funkcjonariuszom. To, że znaleźli się Państwo  w wyróżnionym gronie, świadczy o Państwa wysokim profesjonalizmie, zaangażowaniu oraz dobrych wynikach pracy. (…) Czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli zawsze wymagało dużej odwagi i poświęcenia. Za tą gotowość niesienia pomocy, za czuwanie nad bezpieczeństwem w imieniu mieszkańców Gminy Oława proszę przyjąć wyrazy szacunku i szczere podziękowanie. W dalszej części wójt Piotrowski złożył życzenia, by po każdym dniu służby funkcjonariusze odczuwali dumę i satysfakcję z dobrze wykonanych obowiązków. By cieszyli się szacunkiem obywateli, a w trudnych chwilach nie stracił poczucia sprawiedliwości i prawości.

fot. olawa24.pl, Starostwo Powiatowe w Oławie