Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej wrócili do swojej siedziby

wtorek, 07.08.2018 - 15:15

Przy południowo-wschodniej ścianie budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy Małej powstał nowy pion komunikacyjny, wyposażony w dźwig osobowy (windę) oraz schody, które pełnią również funkcję drogi ewakuacyjnej. Na czas budowy podopieczni ŚDS mieli zajęcia w miejscowej świetlicy wiejskiej.

Zrealizowana inwestycja zniwelowała istniejące w budynku bariery architektoniczne oraz poprawiła bezpieczeństwo ewakuacji w razie pożaru. Na powyższą inwestycję wartą 740 tys. zł, gmina otrzymała w latach 2016 i 2017 aż 600 tys. zł dotacji z Budżetu Państwa.

Oprócz budowy pionu komunikacyjnego, wyremontowano część budynku, m.in. toalety, pomieszczenia gospodarcze, piwnice oraz część klatki schodowej. Zobaczcie zdjęcia.