„Pod presją” w wykonaniu Koła Filmowego GSP w Oławie

poniedziałek, 20.06.2022 - 12:41

Już można obejrzeć etiudę pt „Pod presją”, której premiera odbyła się w środę 15.06.2022r. w auli Gminnej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów. Film zrealizowali uczestnicy Koła Filmowego kierowanego przez panią Arletę Kluszczyńską.

Na pokaz zaproszeni byli goście, m.in.: dyrektor GZO w Oławie – Stanisław Górka oraz sekretarz gminy – Maria Bożena Polakowska.

Tematyka dzieła podejmowała problemy presji społecznej (rodzina, znajomi), z jaką stykają się młodzi ludzie. Było to związane z realizacją Gminnego Programu Profilaktycznego „Używki? Nie, dziękuję!”, z którego finanse pozwoliły na zakup niezbędnych materiałów i warsztatów przygotowujących uczniów do realizacji własnego pomysłu.

Uczestnicy koła brali bowiem udział w licznych przedsięwzięciach i warsztatach:

– ze story boardu z panem Dawidem Szatarskim,
– z aktorstwa z panią Aldoną Struzik,
– charakteryzacji scenicznej z panią Olgą Ziębą
– scenariusza i reżyserii filmowej z panem Sabinem Kluszczyńskim, który był także autorem zdjęć i montażu do filmu

Film przygotowywany był przez cały semestr, natomiast właściwe dni zdjęciowe odbyły się: 1 i 8.06.2022 r..

Szczególnie pragniemy podziękować Ewie Przybyło i Blance Matusewicz z klasy 8a, które wystąpiły gościnnie i wcieliły się w główne role oraz pani Joannie i Pawłowi Zwierz – czyli filmowym rodzicom bohaterki. Dzień zdjęciowy w domu był możliwy dzięki pani Barbarze Zezuli, która użyczyła nam swojego mieszkania, za co także serdecznie dziękujemy!