• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Po raz pierwszy wręczali Marcinki i Marciny

piątek, 01.07.2022 - 13:00

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach, po raz pierwszy, zostały wręczone ważne dla uczniów nagrody. W klasach I-III były to „Marcinki”, a w klasach IV-VIII „Marciny”.

Nagroda „Marcinek” przyznawana jest uczniom, których cechuje postawa pełna kultury, empatii, koleżeństwa i wysoka motywacja wewnętrzna do zdobywania wiedzy. Powinni oni, swoim zachowaniem oraz nakładem pracy włożonym w proces edukacji, być wzorem dla innych. Nagrodę tę  przyznaje wychowawca, który w cyklu rocznym może wskazać jednego ucznia ze swojej klasy.

Nagroda „Marcin” jest przyznawana w cyklu rocznym, a jej celem jest wyróżnienie uczniów, których cechuje postawa prospołeczna, a działalność może być wzorem dla społeczności szkolnej. Nagrodę tę  przyznaje kapituła konkursowa, w skład której wchodzą opiekunowie poszczególnych kategorii.

Tegoroczni Laureaci otrzymali statuetki z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pana Romana Kowalczyka, Dyrektora Szkoły pani Jadwigi  Falkowskiej, Wójta Gminy Oława pana Henryka Kuriaty i Przewodniczącego Rady Rodziców pana Roberta Pierzchały.

Laureatami  „MARCINKA” zostali:

  • Hanna Zasina z kl. Ia
  • Karolina Mikluch-Pomorska z kl. Ib
  • Jan Piasecki z kl. Ic
  • Zuzanna Dyjakiewicz z kl. IIa
  • Julia Flis z kl. IIb
  • Milena Kadej z kl. IIIa
  • Filip Pałys z kl. IIIb

Laureatami „MARCINA” zostali:

  • Mateusz i Krzysztof Bonieccy w kategorii „Mistrz kultury i słowa”
  • Karolina Tutka w kategorii „Działacz charytatywny”
  • Jakub Sokołowski w kategorii „Przemiana”
  • Krzysztof Bywalski w kategorii „Pomocna dłoń”
  • Lena Oczko w kategorii „Artystyczna dusza: taniec”
  • Małgorzata Grdeń w kategorii „Artystyczna dusza: plastyka”
  • Nicola Piebiak w kategorii „Osobowość roku”

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Tekst i zdjęcia – SP Marcinkowice