Pierwsze Dni Bystrzycy

1 i 2 czerwca odbyły się, po raz pierwszy, Dni Bystrzycy, zorganizowane przez sołtysa Bystrzycy wraz z Radą Sołecką.

Wydarzenie miało miejsce na Stadionie Burzy Bystrzyca. W obydwu dniach impreza rozpoczynała się po południu i trwała do późnych godzin wieczornych. Mieszkańcy Bystrzycy oraz okolicznych miejscowości mieli okazję do wspólnej integracji i zabawy oraz skorzystać z zapewnionych przez organizatora atrakcji.

Podczas wydarzenia wystąpiło wiele zespołów muzycznych, które zapewniły uczestnikom znakomitą rozrywkę – zespół Wojt&Dejw, młodzieżowy zespół Słoneczniki, zespół klubu seniora Kaliny, zespół Number One, a gwiazdą całego wydarzenia został Miły Pan, którego utwory z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród młodzieży, ale również osób dorosłych. Ponadto na przybyłych czekały liczne atrakcje, między innymi maraton zumby, zabawa taneczna, pokaz strażacki bystrzyckich druhów, były też lody, zimne napoje, ciepłe posiłki z grilla.

Dla najmłodszych uczestników dostępne były dmuchane zamki oraz inne zabawki. Ponadto uczestnicy mogli się przyczynić do budowy bystrzyckiego kąpieliska, kupując cegiełki, z których środki zostaną przeznaczone na ten cel. Dodatkowo dla kibiców piłki nożnej w sobotę wyświetlono mecz Ligi Mistrzów na dużym ekranie.

Partnerami i współorganizatorami wydarzenia zostało Województwo Dolnośląskie oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

sołectwo Bystrzyca
fot. olawa24, Gazet Powiatowa „Wiadomości Oławskie”