Pasowanie pierwszaków w SP Gać
15 października w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Lubańskiego w Gaci odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy I.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. W ten sposób zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Lubańskiego w Gaci. Pasowania dokonała dyrektor szkoły – Maria Pilch dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków.
Gościem honorowym na uroczystości był zastępca wójta gminy Oława Tomasz Oleksyn. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele starszych uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.
Wychowawczyni klasy pierwszej Anna Kądziołka serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tą uroczystość.
fot. archiwum szkoły