• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu W Marcinkowicach

środa, 16.06.2021 - 14:28

Kończący się rok szkolny 2020/2021 był rokiem wyjątkowym ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Mimo to w naszej szkole udało się zorganizować wyczekiwane przez pierwszoklasistów pasowanie na ucznia. Odbyło się ono, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, w środę 2 czerwca.

Nie obyło się bez wierszy, piosenek, zagadek, uroczystego ślubowania i oczywiście wielu wzruszeń. Gościem honorowym na uroczystości był zastępca wójta Tomasz Oleksyn. Pasowania dokonała dyrektor szkoły – Jadwiga Falkowska. Ze względu na obostrzenia, w uroczystości uczestniczyli, oprócz uczniów, tylko przedstawiciele rodziców. Pozostali rodzice mieli możliwość oglądania swoich dzieci, na żywo, za pomocą komunikatora online. Były także nagrania oraz pamiątkowe zdjęcia.  Pomimo nietypowej sytuacji, wszystko się udało, a uczniowie byli bardzo zadowoleni!

Wychowawczynie klas pierwszych: Agnieszka Machowska oraz Kamila Kaczmarczyk serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz uwiecznienie tego ważnego dla dzieci dnia.

Tekst i zdjęcia – SP Marcinkowice