• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach

środa, 27.10.2021 - 14:58

14 października 2021 r., w Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie trzech klas I Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Na wstępie uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności, wiadomości oraz uzdolnienia. Jako „Żółtodzioby” odwiedziły krainy: pracy, mądrości i śpiewu. Okazało się, że pierwszaki potrafią szybko i solidnie pracować, są mądre i umieją pięknie śpiewać, przez co odwróciły złe zaklęcie rzucone na nich przez złą wróżkę. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem i rekwizytami użytymi w programie, udowodniły, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele starszych uczniów, grona pedagogicznego oraz rodziców, a obecność zastępcy wójta Gminy Oława –Tomasza Oleksyna dodała jej dodatkowej wagi.

Po ślubowaniu, dyrektor szkoły Jadwiga Falkowska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły. Twarze pierwszaków zdradzały ogromne przejęcie. Wzruszone były również wychowawczynie klas I: Katarzyna Borodzenia, Beata Drabczak oraz Katarzyna Turek.

Wszyscy świeżo zaprzysiężeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, przyjęli życzenia, a na koniec zapozowali do wspólnego zdjęcia.

Spotkanie było też dobrą okazją do wyrażenia wdzięczności za codzienne zaangażowanie nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Dzieci podziękowały za trud i okazane serce wierszami oraz symbolicznym kwiatkiem ufundowanymi przez radę rodziców. Tego dnia nie brakowało emocji i serdeczności.

Tekst i zdjęcia – SP Marcinkowice