• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Państwo Szerszenowiczowie z Godzikowic świętowali piękny jubileusz Złotych Godów

środa, 13.10.2021 - 08:25

12 października w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Stanisławy i Tadeusza Szerszenowiczów. Honorowej dekoracji medalami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przy Marszu Mendelssohna, dokonał p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.

W liście skierowanym do Jubilatów od p.o. wójta czytamy – Świadomy praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo 50 lat temu. Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. Ceremonię prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wolf. Państwo Szerszenowiczowie otrzymali od gminy Oława oprócz listu gratulacyjnego, kwiaty i kosz ze słodkimi upominkami. Rodzina i zaproszeni goście nagrodzili Jubilatów gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości, jak to jest w zwyczaju, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a lokalne media, przeprowadziły z bohaterami tej pięknej uroczystości – wywiad.

Przyłączamy się do gratulacji, życzymy Jubilatom dużo zdrowia i pogody ducha.