Państwo Lesiakowie z Bystrzycy obchodzili jubileusz Złotych Godów

piątek, 29.04.2022 - 10:56

28 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Krystyny i Tadeusza Lesiaków. Honorowej dekoracji medalami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przy Marszu Mendelssohna, dokonał p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.

Świadomy praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo 50 lat temu. Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. –  stwierdził p.o. wójta w liście gratulacyjnym skierowanym do Jubilatów. Państwo Lesiakowie otrzymali kwiaty i kosz ze słodkimi upominkami. Ceremonię prowadziła zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Pałamarz. Rodzina i zaproszeni goście nagrodzili Jubilatów gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości, jak to jest w zwyczaju, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a lokalne media przeprowadziły wywiad z bohaterami uroczystości.

Przyłączamy się do gratulacji, życzymy Jubilatom dużo zdrowia i pogody ducha.