Państwo Lesiakowie z Bystrzycy obchodzili jubileusz Złotych Godów
28 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Krystyny i Tadeusza Lesiaków. Honorowej dekoracji medalami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przy Marszu Mendelssohna, dokonał p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.
– Świadomy praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo 50 lat temu. Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. – stwierdził p.o. wójta w liście gratulacyjnym skierowanym do Jubilatów. Państwo Lesiakowie otrzymali kwiaty i kosz ze słodkimi upominkami. Ceremonię prowadziła zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Pałamarz. Rodzina i zaproszeni goście nagrodzili Jubilatów gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości, jak to jest w zwyczaju, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a lokalne media przeprowadziły wywiad z bohaterami uroczystości.
Przyłączamy się do gratulacji, życzymy Jubilatom dużo zdrowia i pogody ducha.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Uwaga – Harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Oława na lipiec i sierpień
środa, 03.06.2026 - 16:41 -
Czytaj dalej
Nadleśnictwo Oława wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu na części terenu Leśnictwa Bystrzyca
środa, 03.06.2026 - 15:46 -
Czytaj dalej
Od 4 do 7 czerwca Koło Łowieckie SZARAK Jelcz-Laskowice organizuje polowania dewizowe
środa, 03.06.2026 - 15:32