• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Państwo Biegusowie z Jankowic obchodzili jubileusz Złotych Godów

piątek, 28.01.2022 - 14:57

Dzisiaj, w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Janiny i Józefa Biegus. Honorowej dekoracji medalami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, przy Marszu Mendelssohna, dokonał p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.

W liście skierowanym do Jubilatów od wójta czytamy – Świadomy praw i obowiązków (…) przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo, było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” – takie słowa przysięgi wypowiedzieliście Państwo 50 lat temu. Dzisiejsza uroczystość, daje świadectwo, że danego słowa dotrzymaliście. Ceremonię prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wolf. Państwo Biegusowie otrzymali od wójta gminy Oława oprócz listu gratulacyjnego, kwiaty i kosz ze słodkimi upominkami. Rodzina i zaproszeni goście nagrodzili Jubilatów gromkimi brawami i odśpiewali Sto Lat!. Na zakończenie uroczystości, jak to jest w zwyczaju, zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Przyłączamy się do gratulacji, życzymy Jubilatom dużo zdrowia i pogody ducha.