Panie z KGW Ścinawa z sukcesami na Festiwalu KGW „Polska od Kuchni”

Zakończył się pierwszy etap konkursu dla kół gospodyń wiejskich, w których nasze panie ze Ścinawy znalazły się w gronie 10 najlepszych kół na Dolnym Śląsku. Gratulujemy!

Rywalizacja przebiegała w kilku konkurencjach. W kategorii „Miss 45+” I miejsce wywalczyła pani Jolanta Cebulak, wieloletnia członkini KGW Ścinawa i jednocześnie sołtys miejscowości. W konkurencji nie chodziło jedynie o piękno fizyczne, kandydatki musiały wykazać się zakresem działania w KGW, swoimi umiejętnościami, a także wdziękiem i osobowością. Pani Jolanta skradła serca jury i wywalczyła zaszczytne I miejsce. Gratulujemy!

Panie z KGW zajęły również IV miejsce w kategorii „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię”. Celem tej konkurencji było przedstawienie historii koła, jego sukcesów, działalności, pracy na rzecz lokalnej społeczności oraz kultywowanie tradycji. Panie przedstawiły się w prezentacji, którą udostępniamy Państwu poniżej:

 

Kolejny sukces, to V miejsce w konkursie artystycznym. Panie zostały docenione za pomysłowość i humor w słynnym już w naszej gminie: “Kankanie 50+”.  Poniżej publikujemy filmik z występu podczas uroczystości 50-lecia KGW Ścinawa, która miała miejsce w lutym 2020 roku.

 

Pyszny domowy chleb pani Jolanty Cebulak, który mieliśmy okazję niejednokrotnie skosztować podczas jarmarków i dożynek gminnych, zajął X miejsce w konkursie. Gratulujemy!

Wyniki konkursu – kliknij tutaj

– Myślę, że udział nasz i odpowiednie miejsca w rywalizacji jest promocją naszej małej społeczności wiejskiej oraz gminy Oława i jest się czym pochwalić. – stwierdziła pani Danuta Kaczorowska, która zaangażowała się w zgłoszenie KGW Ścinawa do konkursu. Zgadzamy się z panią Danutą, zajęte miejsca w konkursie potwierdzają, że nasze panie mają wiele do zaoferowania, są twórcze, ambitne, pełne pasji i pomysłów. Finaliści zostali wyłonieni na podstawie przesłanych zgłoszeń i materiałów.

Informacja z uroczystości 50-lecia KGW Ścinawa czytaj tutaj

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski.