OSP Bolechów otrzyma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy
21 marca br. w Lutyni odbyło się spotkanie, podczas którego poseł Paweł Hreniak oraz z-ca komendanta głównego PSP nadbrygadier Adam Konieczny wręczyli promesy na zakup nowych samochodów strażackich. Wśród wyróżnionych znalazła się jednostka OSP Bolechów. Promesa została uroczyście wręczona na ręce p.o. wójta gminy Oława Henryka Kuriaty oraz prezesa OSP Bolechów Zdzisława Mroczko.
Na zdjęciu od lewej: prezes OSP Bolechów Zdzisław Mroczko, p.o. wójta Henryk Kuriata, Komendant powiatowy PSP Bartłomiej Marcinów, Z-ca Komendanta głównego PSP Adam Konieczny, poseł Paweł Hreniak.
W uroczystym spotkaniu uczestniczyli także min. posłanka na Sejm Agnieszka Soin oraz Komendant Powiatowy PSP w Oławie st. kpt. Bartłomiej Marcinów.
Dotacja na zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Bolechów w wysokości 126 tys. zł została przyznana ze środków MSWiA. Pozostała kwota, tj. 241 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Oława.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Modernizacja boiska przy Gminnej Szkole Podstawowej zakończona
wtorek, 09.06.2026 - 13:54 -
Czytaj dalej
Mikroretencja – przygotuj się na nabór wniosków
poniedziałek, 08.06.2026 - 14:46 -
Czytaj dalej
Wielkie emocje, sportowa rywalizacja i masa zabawy dla najmłodszych już niedługo!
poniedziałek, 08.06.2026 - 10:53