Ogólnopolski sukces uczniów z II A ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowcach
Pani Małgorzata Sojka-Choptiany podzieliła się z nami sukcesem swoim i swoich uczniów, którzy otrzymali nagrodę główną w X edycji konkursu edukacyjnego: „Planeta Energii” organizowanym przez Energę z Grupy Orlen. Gratulujemy!
Nagroda główna to czek na 10 tys. zł na cel edukacyjny dla zwycięskiej klasy, a także zestawy klocków edukacyjnych o wartości 200 zł dla każdego ucznia. Dodatkowo szkołę odwiedzi ambasador akcji, dr. Tomasz Rożek.
Przy ocenie prac pod uwagę brana była inwencja, ciekawe i nieszablonowe realizacje oraz twórcze podejście do tematu. Dzięki lekcjom przygotowanym w wersji online, uczniowie zdobywali wiedzę na temat tego, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów i zapobieganie ich nadmiernemu powstawaniu.
– Naszego sukcesu nie byłoby bez pomocy rodziców, pani Agnieszki Grabuś oraz współpracy z radiem internetowym Hit Olawa, Jack Pol w Oławie, Promet Plast w Gaju Oławskim, ZGO w Gać, Investeco w Świętochłowicach. – informuje pani Małgorzata Sojka-Choptiany.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 300 szkół z całej Polski. „Planeta Energii” skierowana jest do dzieci z zerówek oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Nauczyciele mieli za zadanie przygotować kreatywne działanie edukacyjne o tematyce związanej z tym, jak ograniczać ilość produkowanych odpadów, a sprawozdanie z nich przesłać do oceny komisji konkursowej. – Forma platformy internetowej z interesującymi lekcjami doskonale wpisała się w potrzeby nauczania zdalnego w czasie pandemii – mówi dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi. – Zainteresowanie proponowanymi w tej edycji zajęciami dla uczniów, a także samym konkursem, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację drugiej Misji Planety Energii. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy w tak trudnym czasie stanęli na wysokości zadania i wspierali kreatywność oraz pomysłowość swoich uczniów. Coraz większa liczba fantastycznie wyedukowanych młodych ludzi, którzy wiedzą jak dbać o Ziemię i ograniczać ilość powstających odpadów, napawa nas dumą i radością.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Informacja o przyznanych dotacjach na wsparcie zadań z zakresu rozwoju sportu
czwartek, 18.06.2026 - 10:07 -
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12