• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Ogólnopolski sukces uczniów z II A ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowcach

wtorek, 16.02.2021 - 14:22

Pani Małgorzata Sojka-Choptiany podzieliła się z nami sukcesem swoim i swoich uczniów, którzy otrzymali nagrodę główną w X edycji konkursu edukacyjnego: „Planeta Energii” organizowanym przez Energę z Grupy Orlen. Gratulujemy!

Nagroda główna to czek na 10 tys. zł na cel edukacyjny dla zwycięskiej klasy, a także zestawy klocków edukacyjnych o wartości 200 zł dla każdego ucznia. Dodatkowo szkołę odwiedzi ambasador akcji, dr. Tomasz Rożek.

Przy ocenie prac pod uwagę brana była inwencja, ciekawe i nieszablonowe realizacje oraz twórcze podejście do tematu. Dzięki lekcjom przygotowanym w wersji online, uczniowie zdobywali wiedzę na temat tego, jak ważna jest prawidłowa segregacja odpadów i zapobieganie ich nadmiernemu powstawaniu.

Naszego sukcesu nie byłoby bez pomocy rodziców, pani Agnieszki Grabuś oraz współpracy z radiem internetowym Hit Olawa, Jack Pol w Oławie, Promet Plast w Gaju Oławskim, ZGO w Gać, Investeco w Świętochłowicach. – informuje pani Małgorzata Sojka-Choptiany.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 300 szkół z całej Polski. „Planeta Energii” skierowana jest do dzieci z zerówek oraz uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Nauczyciele mieli za zadanie przygotować kreatywne działanie edukacyjne o tematyce związanej z tym, jak ograniczać ilość produkowanych odpadów, a sprawozdanie z nich przesłać do oceny komisji konkursowej. –  Forma platformy internetowej z interesującymi lekcjami doskonale wpisała się w potrzeby nauczania zdalnego w czasie pandemii – mówi dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi. – Zainteresowanie proponowanymi w tej edycji zajęciami dla uczniów, a także samym konkursem, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w realizację drugiej Misji Planety Energii. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy w tak trudnym czasie stanęli na wysokości zadania i wspierali kreatywność oraz pomysłowość swoich uczniów. Coraz większa liczba fantastycznie wyedukowanych młodych ludzi, którzy wiedzą jak dbać o Ziemię i ograniczać ilość powstających odpadów, napawa nas dumą i radością.