• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Od środy kontynuowane będą bezpłatne lekcje pływania dla uczniów z gminnych szkół

poniedziałek, 19.10.2020 - 12:02

Jak poinformowało Ministerstwo Sportu, rząd złagodził nałożone restrykcje dotyczące funkcjonowania m.in. basenów. Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.

Zgodnie z powyższym, od środy uczniowie z gminnych szkół będą kontynuowali lekcje pływania.

——

Przypomnijmy, że środki finansowe na pokrycie zajęć oraz dowóz dzieci na basen zostały pozyskane przez gminę Oława i pochodzą z programu „Umiem Pływać” Dolnośląskiej Federacji Sportu. Zgodnie z zawartym porozumieniem Federacja ponosi koszty zatrudnienia instruktora oraz pokrywa koszty dowozu dzieci z poza Oławy. Koszty transportu dzieci z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie pokrywa Gminno-Powiatowa Rada Sportu w Oławie. Dzieci korzystające z bezpłatnej nauki pływania mają zapewnionego opiekuna w czasie przejazdu autobusem oraz podczas pobytu na basenie.

Łącznie do programu zgłoszono 170 dzieci klas II i III, które podzielono na 12 grup. Dzieci dojeżdżające odbędą 10 zajęć po 90 min, natomiast grupy miejscowe 20 zajęć x 45 min. Łącznie nauka pływania dla każdego dziecka będzie trwała po 15 godzin.

fot. archiwum Urzędu Miejskiego w Oławie