• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Od 1 czerwca ruszyły zajęcia nauki pływania dla uczniów klas II

wtorek, 22.06.2021 - 10:32

Ze względu na wprowadzone obostrzenia, zajęcia zostały zawieszone w październiku ubiegłego roku. Uczniowie, będą je kontynuować w przyszłym roku szkolnym, już jako uczniowie III klas.

Przypomnijmy, że środki finansowe na pokrycie zajęć oraz dowóz dzieci na basen zostały pozyskane przez gminę Oława i pochodzą z programu „Umiem Pływać” Dolnośląskiej Federacji Sportu. Dzieci korzystające z bezpłatnej nauki pływania mają zapewnionego opiekuna w czasie przejazdu autobusem oraz podczas pobytu na basenie. Gmina częściowo partycypuje w kosztach transportu i pokrywa koszty zatrudnienia opiekunów w czasie dowozu oraz pobytu na basenie. W zajęciach uczestniczy około 70 dzieci: z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, ze szkół podstawowych w: Marcinkowicach, Bystrzycy, Gaci, Drzemlikowicach i Chwalibożycach.

fot. archiwum SP Drzemlikowice