• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Obowiązek złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków to nie obowiązek jednorazowy

piątek, 01.07.2022 - 13:52

Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:
• dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,
• dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - 14 dni od uruchomienia,
• dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.
To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB!

To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB!

Ponadto, przypominamy, że na wprowadzenie do CEEB już otrzymanych deklaracji papierowych, urzędy mają 6 miesięcy od dnia ich złożenia.

Aplikacja CEEB.gov.pl również działa tak, jak dotychczas.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to  jeden z  elementów tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który powstaje w  Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: „kopciuchów”. Strona projektu.

Deklaracja dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw:
Formularz A – kliknij tutaj 
Formularz B – kliknij tutaj