Obowiązek złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków to nie obowiązek jednorazowy
Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowiązek ten nadal z nami pozostaje:
• dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,
• dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - 14 dni od uruchomienia,
• dla wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji.
To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB!
To oznacza, że nadal przyjmujemy i wprowadzamy deklaracje do CEEB!
Ponadto, przypominamy, że na wprowadzenie do CEEB już otrzymanych deklaracji papierowych, urzędy mają 6 miesięcy od dnia ich złożenia.
Aplikacja CEEB.gov.pl również działa tak, jak dotychczas.
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to jeden z elementów tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), który powstaje w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jakości powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: „kopciuchów”. Strona projektu.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie
środa, 17.06.2026 - 16:56 -
Czytaj dalej
14 czerwca 2026 roku w hali sportowej w Gaci odbył się Turniej piłki ręcznej dziewcząt o puchar wójta gminy Oława
środa, 17.06.2026 - 13:12 -
Czytaj dalej
Uwaga w związku z awarią, jutro nie będzie wody w miejscowościach: Gać, Maszków, Psary
wtorek, 16.06.2026 - 14:27