• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Nowy rok szkolny dla uczniów z Marcinkowic rozpoczął się od przygody z kosmosem

wtorek, 20.09.2022 - 15:18

1-2 września w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach odbył się Naukowy Piknik Kosmiczne eksploracje. Były to dwa kosmiczne dni, pełne atrakcji i niecodziennych podróży w czasie i przestrzeni.

Uczniowie mogli zobaczyć w biały dzień niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, dowiedzieć się więcej o planetach i ich układzie, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wszystko za sprawą Planetobusa – mobilnego planetarium, które jeździ po całej Polsce, pokazując dzieciom najlepszą stronę nauki.

Uczniowie mieli też okazję wziąć udział teleskopowych obserwacjach Słońca pod czujnym okiem pasjonatów astronomii  oraz warsztatach edukacyjnych: Centrum Nauki Kopernik,  ESERO-Polska, Stowarzyszenia WroSpace, Astronomicznego Klubu Almukantarat. Uczestnicy wydarzenia  zgłębiali także tajniki wiedzy o kosmosie podczas spotkania  z ekspertką ESERO-Polska panią Justyną Średzińską oraz  ambasadorką edukacji kosmicznej  panią Małgorzatą Sojka-Choptiany.

Przyjazd Planetobusa jest kolejnym etapem współpracy marcinkowickiej szkoły z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W lipcu bieżącego roku szkołę odwiedził Naukobus – mobilna wystawa ,,Eksperymentuj”.

Koordynator M.S. Choptiany
fot. archiwum szkoły