• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Nowa siedziba filii biblioteki w Niemilu już otwarta!

środa, 02.06.2021 - 15:47

Panie bibliotekarki połączyły siły z panią sołtys i Radą Sołecką miejscowości i wspólnie zorganizowały Dzień Dziecka. Nie od dziś wiadomo, że nasze biblioteki, to nie tylko wypożyczalnie książek, ale także centrum życia kulturalnego miejscowości. I tak było i tym razem. Inna była tylko sceneria, bowiem w nowej, wyremontowanej siedzibie.

Były konkursy, zabawy, warsztaty oraz spotkanie z przyjacielem biblioteki autorem bajek Krzysztofem Pławeckim,….. ale przede wszystkim, była radość z możliwości spotkania się w nowym lokalu Biblioteki! Jak stwierdzają panie bibliotekarki – Czekaliśmy długo, ale Mamy To! Kochani jest pięknie, a z Wami będzie twórczo i Ciekawie! Zapraszamy!.

Przypomnijmy, że końcem ubiegłego roku zakończone zostały prace remontowe. Filia biblioteczna, dotychczas zlokalizowana na piętrze budynku świetlicy wiejskiej, została przeniesiona na parter. To tutaj przeprowadzono gruntowny remont.

W ramach prac na powierzchni 80 m2 skuto stare posadzki i wylano nowe, położono wykładziny PCV. Wykonano podwieszane sufity, tynki cementowo-wapienne, pomalowano sufity i ściany. Wykonawca przemurował ścianki działowe i wykonał pomieszczenie sanitarne wraz z białym montażem.  Położył instalacje wewnętrzne: elektryczną i wentylacyjną, a także ogrzewanie.

W ramach prac przeorganizowano wejście do pomieszczenia. Zamurowano drzwi zewnętrzne, a wejście do biblioteki prowadzi z korytarza, który biblioteka dzieli ze świetlicą. Wykonawca wyremontował również wspomniany korytarz, położył płytki, wymienił drzwi i oświetlenie.

fot. archiwum biblioteki