Nasi druhowie z Bystrzycy, Siedlec i Owczar brali udział w ćwiczeniach
W poniedziałek, 23 maja odbyły się powiatowe ćwiczenia pod kryptonimem GAZ 2022. Ćwiczenia związane były z działaniami w sytuacji wybuchu pożaru na skutek uszkodzonego gazociągu wysokiego ciśnienia.
W ćwiczeniach wzięło udział około 90 osób: około 70 funkcjonariuszy PSP oraz druhów ochotników, m.in. z jednostek OSP gminy Oława wpisanych do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego: Bystrzycy, Siedlec i Owczar. Do pomocy wezwano również specjalistyczną grupę ratowniczo-chemiczną z Wrocławia.
Ćwiczenia nadzorowali komendant powiatowy PSP w Oławie Bartłomiej Marcinów, starosta Zdzisław Brezdeń oraz p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.
Fot. olawa24.pl
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Uwaga – Harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Oława na lipiec i sierpień
środa, 03.06.2026 - 16:41 -
Czytaj dalej
Nadleśnictwo Oława wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu na części terenu Leśnictwa Bystrzyca
środa, 03.06.2026 - 15:46 -
Czytaj dalej
Od 4 do 7 czerwca Koło Łowieckie SZARAK Jelcz-Laskowice organizuje polowania dewizowe
środa, 03.06.2026 - 15:32