• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Nasi druhowie z Bystrzycy, Siedlec i Owczar brali udział w ćwiczeniach

piątek, 27.05.2022 - 11:08

W poniedziałek, 23 maja odbyły się powiatowe ćwiczenia pod kryptonimem GAZ 2022. Ćwiczenia związane były z działaniami w sytuacji wybuchu pożaru na skutek uszkodzonego gazociągu wysokiego ciśnienia.

W ćwiczeniach wzięło udział około 90 osób: około 70 funkcjonariuszy PSP oraz druhów ochotników, m.in.  z jednostek OSP gminy Oława wpisanych do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego: Bystrzycy, Siedlec i Owczar. Do pomocy wezwano również specjalistyczną grupę ratowniczo-chemiczną z Wrocławia.

Ćwiczenia nadzorowali komendant powiatowy PSP w Oławie Bartłomiej Marcinów, starosta Zdzisław Brezdeń oraz p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.

Fot. olawa24.pl