• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Narodowe czytanie w altanie w Owczarach

wtorek, 07.09.2021 - 08:28

Z inicjatywy filii bibliotecznej w Owczarach, grupa mieszkańców miejscowości spotkała się w sobotę 4 września by wziąć udział w Narodowym Czytaniu 2021. W tym roku czytano "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

W spotkaniu uczestniczyły panie, które w 1973 roku z sukcesem zagrały role córek Państwa Dulskich Meli i Hesi. Wówczas sztuka zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym i zakwalifikowała się do przeglądu wojewódzkiego.

Spotkanie minęło w miłej atmosferze, oprócz samego czytania fragmentów dramatu, uczestnicy przysłuchiwali się opowieściom zaproszonych gości, którzy prawie pół wieku temu z sukcesem zagrali sztukę na lokalnej scenie.

fot. fb sołectwa Owczary