• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Najsmaczniejsze mazurki, to te z gminy Oława

sobota, 09.04.2022 - 16:47

Podczas pierwszego dnia Jarmarku Wielkanocnego rozstrzygnięto konkurs kulinarny na Mazurka Wielkanocnego. Do rywalizacji wystawiono 11 ciast, czołowe miejsca zajęli mieszkańcy naszej gminy. Zwycięski mazurek upiekła pani Monika Dziębowska-Łakomska z KGW Stary Górnik, II miejsce zajęła pani Aneta Zygmunt z Rady Sołeckiej z Gaci, zaś trzecie miejsce wywalczył mazurek pana Piotra Kalisza z KGW Ścinawa. Gratulujemy!

Komisja konkursowa pod przewodnictwem sekretarz miasta Lilii Rzadkowskiej w składzie sekretarz gminy Oława Maria Bożena Polakowska oraz sekretarz gminy Domaniów Dorota Sala miała nie lada wyzwanie. Wszystkie mazurki były pięknie udekorowane i z relacji komisji smakowały równie pysznie. Nagrody rzeczowe, dyplomy oraz symboliczne czeki (500, 300 i 200 zł) wręczała komisja konkursowa oraz p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.