Najsmaczniejsze mazurki, to te z gminy Oława
Podczas pierwszego dnia Jarmarku Wielkanocnego rozstrzygnięto konkurs kulinarny na Mazurka Wielkanocnego. Do rywalizacji wystawiono 11 ciast, czołowe miejsca zajęli mieszkańcy naszej gminy. Zwycięski mazurek upiekła pani Monika Dziębowska-Łakomska z KGW Stary Górnik, II miejsce zajęła pani Aneta Zygmunt z Rady Sołeckiej z Gaci, zaś trzecie miejsce wywalczył mazurek pana Piotra Kalisza z KGW Ścinawa. Gratulujemy!
Komisja konkursowa pod przewodnictwem sekretarz miasta Lilii Rzadkowskiej w składzie sekretarz gminy Oława Maria Bożena Polakowska oraz sekretarz gminy Domaniów Dorota Sala miała nie lada wyzwanie. Wszystkie mazurki były pięknie udekorowane i z relacji komisji smakowały równie pysznie. Nagrody rzeczowe, dyplomy oraz symboliczne czeki (500, 300 i 200 zł) wręczała komisja konkursowa oraz p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata.
Pozostałe aktualności:
-
Czytaj dalej
Uwaga – Harmonogram odbioru odpadów na terenie Gminy Oława na lipiec i sierpień
środa, 03.06.2026 - 16:41 -
Czytaj dalej
Nadleśnictwo Oława wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu na części terenu Leśnictwa Bystrzyca
środa, 03.06.2026 - 15:46 -
Czytaj dalej
Od 4 do 7 czerwca Koło Łowieckie SZARAK Jelcz-Laskowice organizuje polowania dewizowe
środa, 03.06.2026 - 15:32