• Rozmiar czcionki

  • Wysoki kontrast

Mundial przyjaźni Chwalibożyce-Osiek

piątek, 25.06.2021 - 13:25

22 czerwca w Szkole Podstawowej w Chwalibożycach odbyła się impreza sportowa - mecz przyjaźni pt. “Sport wybieramy, po używki nie sięgamy”, w której udział wzięli uczniowie klas I-VIII szkół podstawowych: w Chwalibożycach i w Osieku. Reprezentanci klas rywalizowali w piłce nożnej.

Mecze były podzielone na 3 kategorie wiekowe. Pierwszej rozgrywce wnikliwie przyglądali się p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata i zastępca wójta Tomasz Oleksyn. Po zaciętej rywalizacji, przedstawiciele gminy wręczyli sportowcom medale i pogratulowali sportowego ducha walki. Na koniec imprezy sportowej, uczniowie z obydwu szkół stworzyli wspólne drużyny i rozegrali mecz przyjaźni.

Celem programu była profilaktyka otyłości oraz profilaktyka uzależnień. Przeprowadzona impreza sportowa pozwoliła uczniom odnaleźć się w nowej sytuacji po powrocie ze zdalnej nauki oraz zintegrować się z kolegami i koleżankami ze szkoły oraz pokazała, że potrafimy kulturalnie kibicować. Wszyscy uczestnicy biorący udział w meczu otrzymali medale i poczęstunek.

Po zakończonych meczach, zostały wybrane osoby najbardziej wyróżniające się podczas gry, które dostały statuetki za najlepszego zawodnika oraz statuetki za najlepszego bramkarza ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zawody wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Przebiegły w radosnej i miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy przestrzegali zasad „fair play”.

tekst i zdjęcia – SP Chwalibożyce